Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Pasowanie na czytelnika 2016

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGAinne080inne080inne080
Nr tel. - 693255105
- Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

Pasowanie na czytelnika

Wyjątkowym dniem okazał się 24 października, bowiem w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku.

Na pasowaniu byli obecni przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców ze szkoły podstawowej: przewodniczący p. Rafał Met oraz członek p. Aneta Pietronik, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas 0-III, ale także przedszkolaki. 

Aktu pasowania dokonała p. dyrektor Henryka Cisowska poprzez położenie na prawym ramieniu najmłodszego czytelnika książki patrona naszej szkoły „W pustyni i w puszczy”. To właśnie 15 listopada przypada 100. rocznica śmierci naszego pisarza. Był to ważny moment dla każdego ucznia. Pasowanie uświadomiło im, że muszą być aktywnymi czytelnikami i w przyszłości poznawać także dzieła H. Sienkiewicza, a każda książka posiada swoje zalety. Członkowie aktywu bibliotecznego z klasy piątej podczas inscenizacji przedstawili siedemnaście zalet książki. Jedną przedstawioną graficznie zaletę w formie książeczki otrzymał każdy uczeń oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest również przestrzeganie regulaminu biblioteki. Dodatkowo pierwszoklasiści otrzymali dyplomy. Zakładki do książek wykonane przez p. Dianę Gaweł będą przypominały dzieciom o szanowaniu książek. Po zakończonej imprezie każdy uczeń wypożyczył książkę z kanonu lektur kl. I, dokonując samodzielnego wyboru. Życzymy Wam wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek, zapraszamy do biblioteki. Będziecie tu zawsze mile widziani.

Dziękujemy rodzicom, że włączają się w działalność biblioteki i towarzyszą swoim dzieciom w tak ważnym dla nich dniu. Uczniom życzymy niezapomnianych przygód w bajkowym świecie książek.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Parandyk

office2

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.