Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Czytanie z Panią Kierownik Sylwią Zacharz

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGAinne080inne080inne080
Nr tel. - 693255105
- Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

Czytanie z Panią Kierownik Sylwią Zacharz

W drugi dzień akcji „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego” młodzież z Oblęgorka zebrała się w szkolnej bibliotece, gdzie miało miejsce spotkanie z Kierownikiem Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, Sylwią Zacharz, która, z autorem „Syzyfowych prac” związana jest od lat.

Wychowała się przecież w Zajączkowie, pod okiem ojca – znakomitego polonisty, Włodzimierza Zacharza, byłego nauczyciela ze szkoły w Zajączkowie, dla którego ważne było „wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu”. To właśnie on na kole polonistycznym, później kole miłośników rodzinnej miejscowości, czytał „Wierną rzekę”. Miłość do literatury zaszczepił też swojej córce. Pani Kierownik opowiadała z pasją o latach dzieciństwa, które wpłynęły później na jej pracę zawodową. Uwypukliła także aspekty znaczenia samego tytułu „Wierna Rzeka”. Natomiast zanurzyła się w kartach powieści „Syzyfowe prace”, której akcja toczy się w latach 70. XIX w. po upadku powstania styczniowego, gdzie bohaterem zbiorowym są uczniowie klerykowskiego gimnazjum. Nasi uczniowie SP i Gimnazjum nr 2 z wielką ciekawością słuchali czytanego dzieła, gdyż wydarzenia tamtych lat dotyczyły ich rówieśników. Pod dużym wrażeniem byli także nauczyciele. W swoim wystąpieniu pani Sylwia nakreśliła również charakter i znaczenie samego muzeum, gdzie obecnie sprawuje nadzór nad zachowaną spuścizną po pisarzu – Stefanie Żeromskim.

Powitania, tak dostojnego Gościa, dokonała [ani wicedyrektor Joanna Ciołak. Dziękując za spotkanie, wyraziła radość i zadowolenie z wizyty w naszej szkole. Wyrazem tej wdzięczności były kwiaty złożone na ręce Pani Kierownik Sylwii Zacharz i podziękowanie w formie dyplomu.

Dyrekcja, Grono pedagogiczne oraz uczniowie składają podziękowania Pani Kierownik Sylwii Zacharz za krzewienie zamiłowania do dzieł Stefana Żeromskiego, wśród młodzieży szkolnej w Oblęgorku. Dziękujemy!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Parandyk

office2

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.