foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

nowy adres

Sukces ekologów z Oblęgorka

W dniu 26 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał XVII edycji wojewódzkiego konkursu pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy” organizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku w kategorii Gimnazjum zajęli III miejsce. Zespół w składzie: Urszula Zapała, Idalia Mastalerz, Anna Siedlarz, Maciej Zapała, Joanna Chrobot i Mariusz Zapała pracował pod opieką nauczyciela biologii - Jarosława Skoczylasa. Konkurs miał charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie nasi gimnazjaliści przygotowali przestrzenną grę edukacyjną „Skarby Nidy”. W etapie finałowym czteroosobowa drużyna z naszej szkoły wykazała się imponującą wiedzą z biologii, geografii, ekologii i ochrony przyrody. Uczniowie rozwiązywali test i rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt. Łączna punktacja po pierwszym i drugim etapie decydowała o zajętym miejscu.

Czas na wyniki zmagań konkursowych uatrakcyjniły opowieści pana Damiana Czajki ze Stowarzyszenia MOST o przyrodzie, swojej pracy i życiu w Polskiej Stacji Antarktycznej.

Warto wspomnieć, że od 3 lat drużyny z naszej szkoły zdobywają miejsce na podium w tym konkursie.

Urszula Zapała (uczennica SP w Oblęgorku)

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.