Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - "Dzieci uczą rodziców"

tablica plan lekcji

Nowy plan lekcji dostępny w zakładkach poszczególnych klas

wykrzyknik ruchomy obrazek 0005OGŁOSZENIEwykrzyknik ruchomy obrazek 0005

Dyrektor szkoły  informuje,

że w okresie 23.12.2019- 5.01.2020 r.

w oddziałach przedszkolnych

trwać będzie przerwa urlopowa.

"Dzieci uczą rodziców"

W listopadzie, klasy trzecie przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego i objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

m1 dzieci ucza rodzicowCelem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych, promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, rozbudzanie zainteresowania historią i astronomią, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. W jej ramach, nauczyciele będą przeprowadzać raz w miesiącu zajęcia według podanego scenariusza oraz zadawać do domu prostą pracę, którą dzieci będą wykonywać wspólnie
z rodzicami i  rozmawiać na  temat lekcji. 8 listopada  po raz pierwszy zostały przeprowadzone zajęcia Niepodległa Polska, na których dzieci utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych, poznały sylwetki twórców niepodległości, wykonały prace plastyczne, zaznajomiły się z piosenkami patriotycznymi.  Zadana praca domowa polegała na podzieleniu się swoją wiedzą z rodzicami. Mamy nadzieję, że będzie to sprzyjać utrwalaniu wiedzy i pogłębianiu relacji rodzinnych.

Dorota Bielacha

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.