nowy adres

SP w Oblęgorku w programie cyfrowej edukacji

Szkoła Podstawowa w Oblęgorku zakwalifikowała się do programu MegaMisja. Jest to nowoczesny program cyfrowej edukacji dla dzieci z klas I–III Fundacji Orange.

Dzieci uczestniczące w programie zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczą się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się, jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne.

To wszystko poprzez zabawę - forma programu opiera się na grze edukacyjnej z animowanymi bohaterami, którzy mają mnóstwo pytań oraz kłopotów, a dzieci pomagają im je rozwiązywać. MegaMisja nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów.

Jolanta Smolarczyk nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej będzie uczestniczyła w zjeździe liderów programu MegaMisja , który odbędzie się w dniach 21 – 22 września 2018 roku w Warszawie. Pani Jolanta Smolarczyk podczas spotkań z ekspertami i praktykami, zdobędzie wiedzę o założeniach programu, zapozna się z różnymi aspektami edukacji cyfrowej i najnowszymi trendy w edukacji cyfrowej, aby potem zdobyte wiadomości i umiejętności przekazać nauczycielom uczącym w klasach I–III szkoły podstawowej.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa w Oblęgorku Rights Reserved.